Kraje związkowe Niemiec

Niemcy charakteryzują się czteroszczeblową strukturą administracyjną, na którą składają się: federacja, kraje federalne, powiaty i miasta wyłączone z powiatów oraz miejscowe jednostki administracyjne (gminy i mniejsze związki gmin)

Kraje związkowe Niemiec (landy) mają charakter państw o ograniczonej suwerenności.

Niemieckie kraje związkowe zostały wprowadzone republikańską konstytucją z 1919 r., w miejsce monarchii wchodzących w skład Cesarstwa Niemieckiego.

Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych (niem. Länder), z których trzy stanowią wydzielone miasta.

Źródło: Wikipiedia.pl

Zobacz naszą infografikę i poznaj nazwy wszystkich niemieckich landów oraz ich stolic.

kraje zwiazkowe niemcy | PortWiedzy.pl

rsz portwiedzy zdobywca | PortWiedzy.pl

PortWiedzy.pl – To multimedialna platforma edukacyjna umożliwiająca samodzielne zdobywanie oraz sprawdzenie swojej wiedzy. Platforma zawiera ponad 10 000 autorskich pytań oraz zadań podzielonych na 19 kategorii tematycznych. Dzięki zastosowaniu elementów grywalizacji, możesz szybko przekonać się, że nauka nie musi być nudna.

portwiedzy new logo | PortWiedzy.pl

Odkryj razem z nami fascynujący świat nauki. Otrzymuj na maila darmowe inspiracje. Poznaj lepiej PortWiedzy.pl. ODBIERAJ RABATY

Administratorem danych osobowych jest Nowoczesna Edukacja Jakub Frankiewicz NIP: 8132900041. Dane osobowe przetwarzane są w celu wysyłki newslettera. Zgodę możesz wycofać w każdym momencie bez podawania przyczyny. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Tobie prawach, znajduje się w Polityce prywatności